Založ si blog

Idem voliť, ale nie politickú stranu!

Na stanovisko k predčasným voľbám má o tomto čase hádam už každý občan svoj vyhranený názor. Jeden bude voliť hocikoho, len aby sa do vlády nedostal Robertko, iný sa nechá podľa potreby dnes zmanipulovať populistickými rečami Sulíka a zajtra Mojsejovej, ten tretí volí menšie zlo a dôsledne vetrí karmu jednotlivých politických strán ako vlk na love, no a ten v kúte nevolí, lebo nemá koho. Ale ja s mojou rodinou odovzdám svoj hlasovací lístok do urny, no nebudem voliť žiadnu stranu! Nemožné? Nelogické? Čítajte a dozviete sa ako a prečo.

 

Na raňajky Figeľa ako bonus ku kresťanskému müsli so sadrokartónovou príchuťou, na obed ťažkostráviteľného Fica s predjedlom špeciality kuchyne „nosatý Matovič“ a na večeru stomach-friendly Slotu, cez noc nepríjemné nočné nory a mory s nápisom 99%. Aj vy sa cítite podobne?

 

Môj otec bol kedysi vášnivým zástancom Fica. Môžete kľudne odsudzovať a nadávať, ale postupom času otec zistil, že tie svoje reči, ktorými chce vyššie menovaný pán navábiť chudobných a nespokojných ľudí, nielenže nemyslí vážne, ale v skutočnosti robí pravý opak. A aj mnoho iným ľuďom sa otvorili oči. Moji známi, ktorí boli zarytými voličmi pravice, sú teraz znechutení z toho, že Gorilou sa pridali do podobnej morálnej ligy ako ich najväčší nepriateľ. K tomu sa ešte pridali ďalšie škandály, ako Daňový úrad, platina, sasanka a ďalej ani vymenúvať nebudem, lebo by to nemalo konca kraja a tak nie je čudo, že masa sklamaných voličov sa rozhodli ísť radšej nevoliť.

 

 

Treba si už konečne priznať, že slovenská politika dávno nie je o ľavici a pravici. Na oboch stranách barikády sa politickí predstavitelia tak často názorovo prekrižovali, rozdelili, spojili a zasa rozdelili a tak si povymieňali ideológie a slogany, že v tom mám naozajstný bordel. Niektorí by tvrdili, že je o Gorilách a Negorilách. Tu sa ale prednedávnom dostatočne preukázalo, že skutočnosť, že niektorí v spise spomínaní nie sú ešte neznamená že majú čisté tričko. Podľa mňa je slovenská politika o splnených a nesplnených sľuboch. Politik, ktorý rozprával niečo o spravodlivosti, ale pritom bol súčasne ministrom spravodlivosti a predsedom nezávislej súdnej inštitúcie alebo predseda strany, ktorý sľuboval sociálny štát, ale prikázal v parlamente hlasovať proti právu na bývanie, to sú prototypy farizejských zástupcov. Inak hovoria, než konajú.

 

Určite si spomeniete aj vo svojej strane, ktorú volíte, na nejaký príklad nehanebného pokrytectva. Len pouvažujte.

A preto sa Vás pýtam, aký zmysel má voliť stranu, ktorá nesplní tie sľuby, nepresadí tie zákony a nebude zaujímať to isté stanovisko aj po voľbách, ktoré vám pri všetkých svätých odprisahala v predvolebnej kampani? Aká je to potom demokracia, keď sa vôľa ľudu reálne nepremieta do legislatívneho procesu a keď je verejným tajomstvom, že štát vlastnia politické strany?

 

Tí ľudia, ktorí si na tieto otázky zodpovedajú záporne, sú presne tí slávni „hundroši“. Nemám koho voliť, všetci ma sklamali, tak prečo by som išiel voliť, prečo by som sa namáhal? Prečo by som JA mal zdvihnúť zadok?

Ak prijmete taký prístup, tak ste presne tam, kde Vás chceli mať. Lebo keď nevolíte, naozaj váš hlas prepadá v prospech práve tých nenávidených politických strán, pretože čím menej hlasov, tým budú mať väčší podiel vo výsledkoch volieb. A ak si myslíte, že nevolením znížite percentuálnu účasť vašich „obľúbených“ strán, tak by ste mali vedieť, že majú vo zvyku už minimálne storočie falšovať voľby. Áno, čítate správne. Robia to dvoma spôsobmi. Ten prvý spôsob je, že dvaja komisári (ktorých nominujú politické strany) sa dohodnú a po celý deň krúžkujú na svoj hárok hlasy práve za chronických voličov (ktorých zoznamy si zohnali zo Štatistického úradu) a keď ostatní členovia idú na obed alebo na večeru, vhodia do urny lístky za týchto ľudí, ktorí ale vôbec k voľbám neprišli! Pri spočítavaní výsledkov žiadny problém nie je, čísla lístkov sedia s hárkami komisárov. Druhá možnosť je, že losovanie predsedu volebnej komisie je dopredu rozhodnuté a ten v noci, keď má výsledkové hárky doniesť na Štatistický úrad, si s nimi môže spraviť čo chce, lebo ho nikto nedoprevádza.

 

Čudujete sa potom, že populisti majú také vysoké percentá, keď sa výsledky volieb takto ľahko dajú sfalšovať?

 

 

Nevadí, že neveríte. Ak ste jedným zo zarytých voličov, tak máte dosť dôvodov nato, aby ste nevolili doterajšie strany. Skúsenosť nepreblafnete. Ak ste jedným zo zarytých nevoličov, tak by ste tiež mali vedieť, že takým prístupom strany neprinútite k čestnosti. Budú kradnúť aj keď ich bude voliť 20%. Vyhovoria sa na hlúposť obyčajných ľudí alebo si tie hlasy pripočítajú vo volebnej miestnosti. Nezúfajte však, existuje aj tretia cesta.

 

 

Nepíšem toto preto, aby som Vás, zarytých loajalistov, presvedčil o tom, ani Vám, skeptikom, aby som Vám nahral do karát. Píšem to preto, aby ste sa navzájom pochopili. Lebo len neustálym spochybňovaním vlastnej pravde človek dospeje k pravde skutočnej.

 

No najmä, píšem tento blog hlavne pre Vás, nerozhodných, ktorí nie ste jednými z tých príslušníkov stáda, čo tancujú podľa toho, ako vodca spieva a čo sa nenechajú obalamutiť ani pravicovými, ani ľavicovými prázdnymi rečami.

 

 

Moja rodina v sobotu 10. marca príde k volebným urnám, ale nebude voliť ani jednu politickú stranu. Nebudeme krúžkovať, ale napíšeme to, čo nás trápi. Chcem priamu demokraciu. Nemám koho voliť. Nechcem nepostihnuteľných zástupcov. Vhodí do urny zámerne neplatný lístok ako legitímny protest proti súčasnému neudržateľnému politickému stranu. Ako protest proti politickým stranám, ktorý im ukáže, že niesme apatickí, záleží nám na našej krajine, no nezlegitimizujeme ich nelegitímnu vládu. A tiež im zabránime našou účasťou sfalšovať výsledky, no súčasne im nedáme hlas. Myslím si, že pre nespokojných občanov je toto prijateľný kompromis.

 

 

PS: Napíšte na lístok, čo Vám srdce rozkáže, hoc aj báseň, hlavne im nedajte možnosť vyhovárať sa na vašu nečinnosť.

Viac zistíte na www.koloseo.info

Mali sme sa brániť? – 5. časť

22.09.2011

Vo verejnosti a prekvapujúco aj v odborných kruhoch prežíva ešte z dôb nacistickej propagandy mýtus neporaziteľnosti nemeckého letectva a domnienka, že by došlo v prípade vojny s nacistickým viac »

Mali sme sa brániť? – 4. časť

25.08.2011

Ďalším, asi najextrémnejším všeobecne rozšíreným omylom, ktorý hovorí v prospech porážky ČSR, je domnienka, že nemecké tankové sily boli schopné preraziť československé pohraničné viac »

Mali sme sa brániť? – 3. časť

17.08.2011

Často sa uvádza a objavuje predstava neporaziteľného nemeckého pešiaka, vyzbrojeného len tými najmodernejšími a najefektívnejšími zbraňami, no rovnako tak často, teda skoro vždy, je táto viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

cheguevara6692

O parlamentnej totalite, neudržateľnom kapitalizme a vízii trvalo udržateľného rozvoja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 21463x
Priemerná čítanosť článkov: 3066x

Autor blogu

Kategórie